AM89B1571
- Manufacturer Part Number:
- AM89B1571
- Part of Description:
- 89 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
- Product Category :
- Ceramic Filters
- Bandwidth :
- 15 MHz
- Filter Type :
- Band Pass
- Frequency :
- 89.6MHz Center
- Height (Max) :
- 0.264" (6.70mm)
- Impedance :
- 50Ohm
- Insertion Loss :
- 3dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 8-SMD Module
- Size / Dimension :
- 1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm)