AM895B1247
- Manufacturer Part Number:
- AM895B1247
- Part of Description:
- 895 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
- Stock Condition:
- 100
- Product Category :
- Ceramic Filters
- Bandwidth :
- 12 MHz
- Filter Type :
- Band Pass
- Frequency :
- 895MHz Center
- Height (Max) :
- 0.295" (7.50mm)
- Impedance :
- 50Ohm
- Insertion Loss :
- 2.8dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 10-SMD Module
- Size / Dimension :
- 1.024" L x 0.669" W (26.00mm x 17.00mm)