AM897B1284
- Manufacturer Part Number:
- AM897B1284
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Electronics Inc.
- Part of Description:
- 897 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
- Stock Condition:
- 100
- Manufacturer :
- Anatech Electronics Inc.
- Product Category :
- Ceramic Filters
- Bandwidth :
- 35 MHz
- Filter Type :
- Band Pass
- Frequency :
- 897.5MHz Center
- Height (Max) :
- 0.177" (4.50mm)
- Impedance :
- 50Ohm
- Insertion Loss :
- 3dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 8-SMD Module
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.551" L x 0.512" W (14.00mm x 13.00mm)