PYSE1-S24-S12-D
- Manufacturer Part Number:
- PYSE1-S24-S12-D
- Manufacturer/Brand:
- CUI Inc.
- Part of Description:
- DC-DC 1.5KV ISOLATED, 1 W, 21.6~
- Stock Condition:
- 120
- Manufacturer :
- CUI Inc.
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 83mA
- Efficiency :
- 81%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 4 Leads
- Power (Watts) :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.50" L x 0.40" W x 0.32" H (12.7mm x 10.2mm x 8.2mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 26.4V
- Voltage - Input (Min) :
- 21.6V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V