PYSE1-S12-S15-D
Manufacturer Part Number:
PYSE1-S12-S15-D
Manufacturer/Brand:
CUI Inc.
Part of Description:
DC-DC 1.5KV ISOLATED, 1 W, 10.8~
Stock Condition:
200
Manufacturer :
CUI Inc.
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Control Features :
Current - Output (Max) :
67mA
Efficiency :
81%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Package / Case :
8-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
1 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.50" L x 0.40" W x 0.32" H (12.7mm x 10.2mm x 8.2mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
13.2V
Voltage - Input (Min) :
10.8V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
15V