CTE526HNAF-100079
Manufacturer Part Number:
CTE526HNAF-100079
Manufacturer/Brand:
Central Technologies
Part of Description:
0.33UH TUNABLE COIL
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Adjustable Inductors
Height :
0.512" (13.00mm)
Inductance :
330 nH
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
80 @ 50MHz
Size / Dimension :
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Tolerance :
±3%