PTN10-E100HB20
Manufacturer Part Number:
PTN10-E100HB20
Part of Description:
TRIMMER POTENTIOMETER, 10MM, HOR
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Tolerance :
±20%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    BUZZER PIEZO 10V 13.7MM TH
    BUZZER PIEZO 12V 16.9X16.9MM SMD
    BUZZER PIEZO 12V 13.7MM TH
    BUZZER PIEZO 12V 32MM FLANGE
    BUZZER PIEZO 12V 41.8MM FLANGE
Catalog related products
  • Bourns, Inc.
    TRIMMER 1M OHM 0.5W GW TOP ADJ
  • Piher Sensing Systems, an Amphenol company
    6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT
    POT 10K OHM LINEAR
    POT 5K OHM LINEAR
    6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT