PQ12DZ51
Manufacturer Part Number:
PQ12DZ51
Part of Description:
IC REG LINEAR 12V 500MA SC63
Current - Output :
500mA
Current - Quiescent (Iq) :
10 mA
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
PSRR :
60dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) :
24V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
12V
Voltage Dropout (Max) :
0.5V @ 300mA
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FIBER OPTC CBL LC-LC SMPLX 600MM