PQ12-30-12-P
- Manufacturer Part Number:
- PQ12-30-12-P
- Part of Description:
- PQ12-P MICRO LINEAR ACTUATOR
- Stock Condition:
- 50
- Accuracy :
- ±0.10mm
- Duty Cycle :
- 20%
- Features :
- Feedback Type :
- Potentiometer
- Gear Reduction Ratio :
- 30
- Load Force (Dynamic) :
- 4.05lbf (18.0N)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C
- Speed :
- 1.10 in/s (28.0 mm/s)
- Stroke Length :
- 0.787" (20.00mm)
- Voltage - Rated :
- 12VDC