PQ12-63-12-S
- Manufacturer Part Number:
- PQ12-63-12-S
- Part of Description:
- PQ12-S MICRO LINEAR ACTUATOR
- Accuracy :
- ±0.10mm
- Duty Cycle :
- 20%
- Features :
- Limit Switches
- Feedback Type :
- Gear Reduction Ratio :
- 63
- Load Force (Dynamic) :
- 10.12lbf (45.0N)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C
- Speed :
- 0.59 in/s (15.0 mm/s)
- Stroke Length :
- 0.787" (20.00mm)
- Voltage - Rated :
- 12VDC