MPR6-3BWD220V
Manufacturer Part Number:
MPR6-3BWD220V
Part of Description:
PNL MNT 220V BLUE 3MM
Lamp Color :
Blue
Millicandela Rating :
10mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.23" (5.84mm)
Product Status :
Obsolete
Voltage :
220V
Wavelength - Peak :
465nm
    PCB CARD RETAIN/EJECT CONN TERM
    CAP PERM-O-PADS 6.9MM X 1.9MM
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" BLK
    CARD EJECTOR PCB 0.98" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.25" .063" WHT