MPR6-3RD24V
Manufacturer Part Number:
MPR6-3RD24V
Part of Description:
PNL MNT 24V RED 3MM
Lamp Color :
Red
Millicandela Rating :
310mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.23" (5.84mm)
Product Status :
Active
Voltage :
24V
Wavelength - Peak :
625nm
    PCB CARD RETAIN/EJECT CONN TERM
    CAP PERM-O-PADS 6.9MM X 1.9MM
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" BLK
    CARD EJECTOR PCB 0.98" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.25" .063" WHT