MPR6-3BWD110V
Manufacturer Part Number:
MPR6-3BWD110V
Manufacturer/Brand:
Bivar, Inc.
Part of Description:
PNL MNT 110V BLUE 53MM
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
IP54
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
20mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.23" (5.84mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Termination Style :
Solder Lug
Type :
Viewing Angle :
45°
Voltage :
110V
Wavelength - Peak :
465nm
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    PCB CARD RETAIN/EJECT CONN TERM
    CAP PERM-O-PADS 6.9MM X 1.9MM
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" BLK
    CARD EJECTOR PCB 0.98" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.25" .063" WHT