MPR6-3GD12V
Manufacturer Part Number:
MPR6-3GD12V
Part of Description:
PNL MNT 12V GREEN 3MM
Lamp Color :
Green
Millicandela Rating :
2090mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.23" (5.84mm)
Product Status :
Active
Voltage :
12V
Wavelength - Peak :
525nm
    PCB CARD RETAIN/EJECT CONN TERM
    CAP PERM-O-PADS 6.9MM X 1.9MM
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" BLK
    CARD EJECTOR PCB 0.98" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.25" .063" WHT