IXA40PG1200DHG-TRR
Manufacturer Part Number:
IXA40PG1200DHG-TRR
Part of Description:
IGBT H BRIDGE 1200V 63A SMPD
Product Category :
IGBT Arrays
Configuration :
Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) :
63 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
150 µA
IGBT Type :
PT
Input :
Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
Mounting Type :
Surface Mount
NTC Thermistor :
No
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
9-SMD Module
Power - Max :
230 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
ISOPLUS-SMPD™.B
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.15V @ 15V, 35A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1200 V
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'