MMIX4G20N250
Manufacturer Part Number:
MMIX4G20N250
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
IGBT H BRIDGE 2500V 23A 24SMPD
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
IGBT Arrays
Configuration :
Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) :
23 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
10 µA
IGBT Type :
Input :
Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
1.19 nF @ 15 V
Mounting Type :
Surface Mount
NTC Thermistor :
No
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
24-SMD Module, 9 Leads
Power - Max :
100 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
24-SMPD
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
3.1V @ 15V, 20A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
2500 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'