IXA4IF1200UC-TRL
Manufacturer Part Number:
IXA4IF1200UC-TRL
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
IGBT 1200V 9A 45W TO252AA
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Single IGBTs
Current - Collector (Ic) (Max) :
9 A
Current - Collector Pulsed (Icm) :
Gate Charge :
12 nC
IGBT Type :
PT
Input Type :
Standard
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Power - Max :
45 W
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
350 ns
Supplier Device Package :
TO-252AA
Switching Energy :
400µJ (on), 300µJ (off)
Td (on/off) @ 25°C :
Test Condition :
600V, 3A, 330Ohm, 15V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.1V @ 15V, 3A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1200 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'