C5E-24B114-Y1F-0
- Manufacturer Part Number:
- C5E-24B114-Y1F-0
- Part of Description:
- CABLE CAT5E 8COND 24AWG BLK 500'
- Conductor Strand :
- 7/32
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.328" (8.33mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0400" (1.016mm)
- Length :
- 500.0' (152.4m)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 115°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Wire Gauge :
- 24 AWG