C5E-24C124-C14-0
- Manufacturer Part Number:
- C5E-24C124-C14-0
- Part of Description:
- CABLE CAT5E 8COND 24AWG BLACK 1'
- Conductor Strand :
- 19/36
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.282" (7.16mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0150" (0.381mm)
- Length :
- 1.00' (0.30m)
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Product Status :
- Active
- Wire Gauge :
- 24 AWG