C5E-24B114-Y1F-0
- Manufacturer Part Number:
- C5E-24B114-Y1F-0
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Raychem Cable Protection
- Part of Description:
- CABLE CAT5E 8COND 24AWG BLK FEET
- Manufacturer :
- Product Category :
- Multiple Conductor Cables
- Cable Type :
- Multi-Pair, Cat5e
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 7/32
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.328" (8.33mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.0400" (1.016mm)
- Jacket Color :
- Black
- Length :
- Enter Number of Feet in Order Quantity
- Number of Conductors :
- 8 (4 Pair Twisted)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 115°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shield Type :
- Foil, Braid
- Usage :
- Voltage :
- Wire Gauge :
- 24 AWG