WP27D-P030VA3-R15000
Manufacturer Part Number:
WP27D-P030VA3-R15000
Manufacturer/Brand:
JAE Electronics
Part of Description:
CONN PLUG 30POS SMD GOLD
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Connector Type :
Plug, Outer Shroud Contacts
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
4.00µin (0.100µm)
Features :
Solder Retention
Height Above Board :
0.022" (0.57mm)
Mated Stacking Heights :
0.7mm
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.014" (0.35mm)