XW2B-20J6-6
- Manufacturer Part Number:
- XW2B-20J6-6
- Part of Description:
- INTERFACE MODULE HDR 20POS
- Stock Condition:
- 2
- Control Side Connection :
- Rectangular, Male
- Current Rating (Per Contact) :
- 1 A
- Features :
- Length :
- 5.315" (135.00mm)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 55°C
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Width :
- 1.772" (45.00mm)