XW2B-34X5
- Manufacturer Part Number:
- XW2B-34X5
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- INTERFACE MOD RCPT 34POS
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Interface Modules
- Control Side Cable Retainer :
- Latches
- Control Side Connection :
- Rectangular, Female
- Current Rating (Per Contact) :
- 1 A
- Features :
- Length :
- 7.087" (180.01mm)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 55°C
- Positions / Poles :
- 34
- Process Side Connection :
- Terminal Blocks - Screw Connection
- Product Status :
- Obsolete
- Voltage - Rated :
- 125VAC
- Width :
- 1.772" (45.00mm)