XW2B-20J6-1B
- Manufacturer Part Number:
- XW2B-20J6-1B
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- INTERFACE MOD HDR DUAL 20POS
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Interface Modules
- Control Side Cable Retainer :
- Latches
- Control Side Connection :
- Rectangular, Male (2)
- Current Rating (Per Contact) :
- 1 A
- Features :
- Length :
- 5.315" (135.00mm)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 55°C
- Positions / Poles :
- 20
- Process Side Connection :
- Terminal Blocks - Screw Connection
- Product Status :
- Active
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Width :
- 1.772" (45.00mm)