XW2B-20J6-3B
- Manufacturer Part Number:
- XW2B-20J6-3B
- Part of Description:
- INTERFACE MOD HDR DUAL 20POS
- Control Side Connection :
- Rectangular, Male (2)
- Current Rating (Per Contact) :
- 1 A
- Features :
- Length :
- 5.315" (135.00mm)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 55°C
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Width :
- 1.772" (45.00mm)