T322A104K050AS
Manufacturer Part Number:
T322A104K050AS
Part of Description:
CAP TANT 0.1UF 10% 50V AXIAL
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
26Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Size / Dimension :
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
50 V