T322A104M035AT
Manufacturer Part Number:
T322A104M035AT
Part of Description:
CAP TANT 0.1UF 20% 35V AXIAL
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
26Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Size / Dimension :
0.095" Dia x 0.095" L (2.41mm x 2.41mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
35 V