695D226X0020G2T
Manufacturer Part Number:
695D226X0020G2T
Manufacturer/Brand:
Vishay / Sprague
Part of Description:
CAP TANT 22UF 20% 20V 3010
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.115" (2.92mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
G
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3010 (7625 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.299" L x 1.000" W (7.60mm x 2.54mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
20 V