695D105X0025B4T
Manufacturer Part Number:
695D105X0025B4T
Part of Description:
CAP TANT 1UF 20% 25V 1905
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13Ohm
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1905 (4713 Metric)
Size / Dimension :
0.185" L x 0.050" W (4.70mm x 1.27mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V