695D105X0050D4T
Manufacturer Part Number:
695D105X0050D4T
Manufacturer/Brand:
Vishay / Sprague
Part of Description:
CAP TANT 1UF 20% 50V 1810
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.79mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
D
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1810 (4724 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.185" L x 0.095" W (4.70mm x 2.41mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
50 V