695D104X9050A2T
Manufacturer Part Number:
695D104X9050A2T
Manufacturer/Brand:
Vishay / Sprague
Part of Description:
CAP TANT 0.1UF 10% 50V 1305
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
32Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1305 (3413 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.134" L x 0.050" W (3.40mm x 1.27mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
50 V