695D106X9035G2T
Manufacturer Part Number:
695D106X9035G2T
Part of Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V 3010
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.115" (2.92mm)
Manufacturer Size Code :
G
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3010 (7625 Metric)
Size / Dimension :
0.299" L x 1.000" W (7.60mm x 2.54mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V