F980G107MSA
Manufacturer Part Number:
F980G107MSA
Part of Description:
CAP TANT 100UF 20% 4V 0805
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Manufacturer Size Code :
S
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V