F980G476MMA
Manufacturer Part Number:
F980G476MMA
Part of Description:
CAP TANT 47UF 20% 4V 0603
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Manufacturer Size Code :
M
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V