MMK10223K400A01L16.5TR18
- Manufacturer Part Number:
- MMK10223K400A01L16.5TR18
- Part of Description:
- CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
- Capacitance :
- 0.022 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.354" (9.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Size / Dimension :
- 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 200V
- Voltage Rating - DC :
- 400V