MMK10105J63A02L4BULK
- Manufacturer Part Number:
- MMK10105J63A02L4BULK
- Part of Description:
- CAP FILM 1UF 5% 63VDC RAD
- Stock Condition:
- 780
- Capacitance :
- 1 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Size / Dimension :
- 0.512" L x 0.177" W (13.00mm x 4.50mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage Rating - AC :
- 40V
- Voltage Rating - DC :
- 63V