FKP0D021000F00JSSD
Manufacturer Part Number:
FKP0D021000F00JSSD
Part of Description:
CAP FILM 10000PF 5% 100VDC RAD
Capacitance :
10000 pF
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.181" L x 0.217" W (4.60mm x 5.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V