FKP0C003300B00HSSD
Manufacturer Part Number:
FKP0C003300B00HSSD
Part of Description:
FKP 02 330 pF 63 VDC 2.5% Standa
Stock Condition:
50
Capacitance :
330 pF
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.181" L x 0.098" W (4.60mm x 2.50mm)
Tolerance :
±2.5%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V