FKP0D002200B00HSSD
Manufacturer Part Number:
FKP0D002200B00HSSD
Part of Description:
FKP 02 220 pF 100 VDC 2.5% Stand
Capacitance :
220 pF
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.181" L x 0.098" W (4.60mm x 2.50mm)
Tolerance :
±2.5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V