PHH227MLL3800ME4
- Manufacturer Part Number:
- PHH227MLL3800ME4
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY HYB 800UF 63V T/H
- Capacitance :
- 800 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 147mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 1.130" (28.70mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.600" (15.24mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Can - Solder Lug
- Ripple Current @ High Frequency :
- 35.3 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 7.06 A @ 100 Hz
- Size / Dimension :
- 0.717" Dia (18.20mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 63 V