PHH225MLL3380QE4
- Manufacturer Part Number:
- PHH225MLL3380QE4
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY HYB 380UF 63V T/H
- Capacitance :
- 380 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 7.1mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 1.130" (28.70mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 3000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead
- Ripple Current @ High Frequency :
- 36.8 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 7.36 A @ 100 Hz
- Size / Dimension :
- 0.717" Dia (18.20mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- -10%, +30%
- Voltage - Rated :
- 63 V