EWT25JB75R0
Manufacturer Part Number:
EWT25JB75R0
Part of Description:
RES CHAS MNT 75 OHM 5% 25W
Stock Condition:
176
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
25W
Resistance :
75 Ohms
Size / Dimension :
0.563" Dia x 2.008" L (14.30mm x 51.00mm)
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W