UWP100-50RJ8
Manufacturer Part Number:
UWP100-50RJ8
Part of Description:
CHAS MNT 50 OHM 100W BRKT
Stock Condition:
137
Height - Seated (Max) :
0.894" (22.70mm)
Lead Style :
Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Power (Watts) :
100W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
4.449" L x 0.894" W (113.00mm x 22.70mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FUSE CRTRDGE 250A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 110A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 150A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 350A 300VAC/125VDC
    FUSE CRTRDGE 175A 300VAC/125VDC
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W