BJ300-DDT-C
Manufacturer Part Number:
BJ300-DDT-C
Manufacturer/Brand:
Autonics USA
Part of Description:
SENSOR, PHOTO, DIFFUSE, 300MM SE
Stock Condition:
5
Manufacturer :
Autonics USA
Product Category :
Photoelectric, Industrial
Adjustment Type :
Cable Length :
Connection Method :
Connector
Ingress Protection :
Light Source :
Operating Temperature :
Output Configuration :
NPN - Dark-ON/Light-ON
Product Status :
Active
Response Time :
Sensing Distance :
11.811" (300mm)
Sensing Method :
Diffuse
Voltage - Supply :
12V ~ 24V