BJ300-DDT
Manufacturer Part Number:
BJ300-DDT
Manufacturer/Brand:
Autonics
Part of Description:
SENSOR REFLECTIVE 300MM NPN
Stock Condition:
60
Manufacturer :
Autonics
Product Category :
Photoelectric, Industrial
Adjustment Type :
Adjustable
Cable Length :
78.74" (2m)
Connection Method :
Cable
Ingress Protection :
IEC IP65
Light Source :
Red (660nm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C (TA)
Output Configuration :
NPN - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Product Status :
Active
Response Time :
1ms
Sensing Distance :
11.811" (300mm)
Sensing Method :
Reflective, Diffuse
Voltage - Supply :
12V ~ 24V