IA30CLN15UCM1
Manufacturer Part Number:
IA30CLN15UCM1
Manufacturer/Brand:
Carlo Gavazzi
Part of Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67, NEMA 1,3,4,6,13
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C (TA)
Output Type :
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Obsolete
Response Frequency :
100Hz
Sensing Distance :
0.591" (15mm)
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
7V ~ 9V