IA30ASF15DCM1
- Manufacturer Part Number:
- IA30ASF15DCM1
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi
- Part of Description:
- SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi
- Product Category :
- Proximity Sensors - Industrial
- Indicator :
- LED
- Ingress Protection :
- IP67, NEMA 1,3,4,6,13
- Material - Body :
- Nickel-Plated Brass
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (TA)
- Output Type :
- Package / Case :
- Cylinder, Threaded - M30
- Product Status :
- Active
- Response Frequency :
- 400Hz
- Sensing Distance :
- 0.591" (15mm)
- Sensor Type :
- Inductive
- Shielding :
- Unshielded
- Termination Style :
- Connector
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 40V