RAY-103-12.5(100)
Manufacturer Part Number:
RAY-103-12.5(100)
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
GRD BRAID TUBE 0.49"DIAX328.1'
Manufacturer :
Product Category :
Grounding Braid, Straps
Length :
328.1' (100.00m)
Material :
Copper, Nickel Plated
Number of Carriers :
36
Product Status :
Active
Size, Supplied :
0.492" (12.50mm) - Inner Dia
Thickness :
Type :
Tubular
Wire Gauge - Ends :
36 AWG