RAY-101-10.0(100)
Manufacturer Part Number:
RAY-101-10.0(100)
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part of Description:
GROUND BRAID TUBE 0.39"DIA X 82'
Stock Condition:
1
Manufacturer :
Product Category :
Grounding Braid, Straps
Length :
82.0' (25.00m)
Material :
Copper, Tin Plated
Number of Carriers :
36
Product Status :
Active
Size, Supplied :
0.394" (10.00mm) - Inner Dia
Thickness :
Type :
Tubular
Wire Gauge - Ends :
36 AWG
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    SIGNAL MODULE 24 POS
    PCB MULTI-GIG T1 1" PW LG CHMF
    MULTIGIG RT T2 .8" BP H-LFT
    SIGNAL MODULE SOLDER
    CONN EDGE DUAL FMALE 86POS 0.156
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
RAY-101-10.0(10) TE Connectivity Aerospace Defense and Marine 8,174 GROUND BRAID TUBE 0.39"DIAX32.8'
RAY-101-10.0(100) TE Connectivity Aerospace Defense and Marine 578 GROUND BRAID 0.394"DIA METER
RAY-101-10.0(100) TE Connectivity Aerospace Defense and Marine 2 GROUND BRAID TUBE 0.39"DIAX16.4'
RAY-101-10.0(100) TE Connectivity Aerospace Defense and Marine 1 GROUND BRAID TUBE 0.39"DIAX164'
RAY-101-10.0(100) TE Connectivity Aerospace Defense and Marine 9 GROUND BRAID TUBE 0.39"DIAX3.3'