RAY-101-12.5(100)
- Manufacturer Part Number:
- RAY-101-12.5(100)
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
- Part of Description:
- GROUND BRAID TUBE 0.49"DIAX3.3'
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Product Category :
- Grounding Braid, Straps
- Length :
- 3.3' (1.00m)
- Material :
- Copper, Tin Plated
- Number of Carriers :
- 36
- Product Status :
- Active
- Size, Supplied :
- 0.492" (12.50mm) - Inner Dia
- Thickness :
- Type :
- Tubular
- Wire Gauge - Ends :
- 36 AWG